Wypady w góry mogą mieć rozmaite postaci. Od spokojnych przechadzek po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez całodniowe, piesze wędrówki po szlakach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby uczestniczyć w trekkingach, niezbędna jest praktyka w poruszaniu się po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Aczkolwiek za nieraz olbrzymi trud zyskujemy możliwość podziwiania cudownych widoków i obcowania z dziką przyrodą.
Trekkingi – stopnie trudności
Stopień trudności jest zależny od terytorium, przez które biegną trekkingi. Specjaliści rozróżniają trzy stopnie trudności wypraw w tereny górzyste. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zintensyfikowanej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga lepszej kondycji i minimum minimalnej praktyki w górach – na przykład w Tatrach. Ostatni poziom to wycieczki dla uczestników z doskonałą kondycją fizyczną, wiedzą z obszaru charakteru wysokich gór i potrafiących używać sprzęt, jak również niebojących się uciążliwych warunków biwakowania w ciągu długiej wędrówki.
Gdzie uprawa się najciekawsze trekkingi?
Trekkingi można uprawiać we wszystkich górach. W naszym kraju miłośnicy tego rodzaju obcowania z naturą w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast chodzi o inne góry Europy, sporą popularnością szczycą się graniczące z Azją Ural i Kaukaz, Karpaty Wschodnie, Góry Przeklęte na Bałkanach, jak również Alpy. Jednostki najbardziej zaawansowane w trekkingu mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Himalajach, Andach czy Karakorum.
Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko
Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail:
[email protected]